IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.06.2024

      Brak komentarzy do IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.06.2024

1. Dziś 9 niedziela zwykła w roku liturgicznym. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. wieczornej śpiewamy nieszpory o Najświętszym Sakramencie i idziemy z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Modlimy się o urodzaje dla pracujących na roli. Zakończenie oktawy w czwartek, poświęcenie wianuszków i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

  • 03.06. (pon.) – Wspomninie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, Męczennników
  • 05.06. (śr.) – Wspomnienie św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika
  • 07.06 (pt.) – Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa i pierwszy piątek miesiąca. Msza św. w Starych Bajkach o godz. 16.00
  • 08.06. (so.) – Wspomninie Niepokalanego Serca Maryi

3. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy mieszkańcom Wyszowatych, Mejłów, Maś i Bajek Zalesie za przygotowanie pięknych ołtarzyków. Dziękujemy, tym którzy nieśli feretrony, chorągwie, sztandary. Dziękujemy harcerzom i strażakom. Dziękujemy dzieciom, które niosły różaniec procesyjny, dziewczynkom, które sypały kwiatki, ministrantom i całej Liturgicznej Służbie Ołtarza. Dziękujemy Panu Organiście i Chórowi. Wszystkim Bóg zapłać!

4. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, po wieczornej Mszy św. odmawiamy litanię do Serca Pana Jezusa.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca.

6. Przypominamy, że w piątek jest w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, zachęcamy do osobistej modlitwy.

7. Sprzątanie kościoła rozpoczęli mieszkańcy Niewiarowa. Dziękujemy za wczorajsza pracę i prosimy kolejną kolejkę za tydzień.