NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 26.05.2024

      Możliwość komentowania NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 26.05.2024 została wyłączona

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas wielkanocnej Komunii św. Dziś obchodzimy Dzień Matki, niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

  • 29.05. (śr.) – Wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy
  • 30.05. (czw.) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Po Mszy św. o 9.30 wyruszymy w procesji eucharystycznej tradycyjną trasą do czterech ołtarzy. W tym roku prosimy o ich przygotowanie mieszkańców Wyszowatych, Mejł, Maś i Bajek Zalesie. Włączmy się czynnie w przygotowanie w przygotowanie procesji, niech to będzie wyraz naszej miłości do Zbawiciela, który pozostał z nami w Eucharystii. Zapraszamy do niesienia chorągwi, sztandarów, dziewczynki do sypania kwiatów, ministrantów, harcerzy, strażaków.

3. Boże Ciało będziemy obchodzili przez Oktawę, czyli osiem dni. Zapraszamy w tygodniu na Msze św. wieczorne połączone z nieszporami o Najświętszym Sakramencie i procesją wokół kościoła po Mszy św.

4. W piątek, 31 maja Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.

5. W piątek kończy się nabożeństwo majowe, a w sobotę rozpoczniemy nabożeństwo czerwcowe.

6. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 9.30 procesja eucharystyczna wokół kościoła, a po Mszy św. o godz. 12.30 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, bez procesji.

7. Sprzątanie kościoła zakończyli mieszkańcy Milewa, którym dziękujemy za to, że dbali o czystość naszej świątyni. Za tydzień rozpoczną mieszkańcy Niewiarowa.