Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

      Możliwość komentowania Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego została wyłączona

”Zmartychwstał Pan i żyje dziś…” Alleluja!!!O godzinie 6:00 rozległa się jakże radosna wiadomość o zmartwychwstaniu Syna Bożego. Przy dźwięku wszystkich dzwonów wierni w orszaku procesji rezurekcyjnej oznajmili światu cudowną nowinę.Rezurekcyjna Procesja Eucharystyczna rozpoczęła święty dzień Niedzieli Zmartwychwstania PańskiegoZ wielkim weselem niesiono symbole Chrystusa Zmartwychwstałego, figurę oraz Paschał. „Wesoły nam dzień dziś nastał..” tak radośnie wtórowano w trakcie tryumfalnego marszu wokół świątyni. OSP w Trzciannem wystawiła również własny poczet sztandarowy. Monstrancję dzierżył w dłoni ks. Jerzy Kraśnicki – główny celebrans. Po czterdziestodniowym okresie smutku nastąpił dzień wielkiej radości.Asystę liturgiczną w tym dniu tworzyli: Konrad Mariański – turyferariuszRafał Piekutowski – nawikulariuszMichał Wigda – akolitaDamian Wróbel – akolitaSebastian Jarząbski – służba ołtarzaDamian Wróbel – służba ołtarzaDominik Piekutowski – służba ołtarzaRadosław Wejda – ceremoniarz W koniec ks. proboszcz Kaziemirz Skorulski podziękował wszystkim za wkład w przygotowania liturgii: lektorom i psałterzystom, ministrantom, scholii za śpiew podczas czuwania, strażakom za wartę oraz wszystkim wiernym za przybycie i aktywne uczestnictwo w tych najważniejszych dniach, dla każdego chrześcijanina jakimi są Triduum Paschalne oraz święta Zmartychwstania Pańskiego oraz złożył serdeczne życzenia z tej okazji. Wierni otrzymali błogosławieństwo wielkanocne.