Wigilijne dzieło pomocy dziecom

Możliwość komentowania Wigilijne dzieło pomocy dziecom została wyłączona

Od 27.11.2011 rozpoczął się okres Adwentu,a wraz z nim ruszyła akcja Caritas – „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Już XVIII raz Caritas Polska organizuję tę akcję,polegającą na rozprowadzaniu i sprzedawaniu we wszystkich polskich parafiach katolickich świec na wigilijny stół. W tym roku tej szlachetnej inicjatywie patronuje hasło „Podarujmy dzieciom czas.”Także w naszej parafii są już do nabycia takie świece.Warto podkreślić,że pieniądze ze sprzedaży tych świec przeznaczone są dla dzieci z rodzin ubogich,miedzy innymi na świąteczne paczki dla nich.Jako chrześcijanie, nie możemy być obojętni na los ludzi najuboższych, a w szczególności na los najbiedniejszych dzieci.Zachęcamy serdecznie do kupna tych świec. Kupujac te świece damy świadectwo naszej chrześcijańskiej wrażliwości na los dzieci biednych, które bez naszego wsparcia nie mogłyby liczyć na paczki, czy świąteczne prezenty.Świece te są do nabycia w naszej kancelarii parafialnej.Koszt dużej świecy wynosi 14 zł ,a małej 6zł. Świece te mogą być przez nas wykorzystane nie tylko w czasie Wigilii, ale też w okresie Bożego Narodzenia. Możemy je zawsze zapalić podczas wspólnych posiłków z rodziną, z najbliższymi lub w czasie modlitwy i przy lekturze Pisma Świętego.