Jestem, pamiętam, czuwam!

      Możliwość komentowania Jestem, pamiętam, czuwam! została wyłączona

26 sierpnia w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 21 odbył się w naszej parafii Apel Jasnogórski. Na wspólną modlitwę zgromadziło się ok. 100 osób, którzy w ten piękny sposób chcieli uczcić Matkę Bożą, łącząc się z duchową stolicą Polski Jasną Górą. Modlitwę prowadził ks. Jacek wraz z ks. Proboszczem i panem organistą. Na początku został odśpiewany Apel, następnie hymn „Bogurodzica”. Ks. Jacek wygłosił homilię – rozważanie, zachęcając do większej miłości Maryi, zawierzenia Jej siebie samych i swoich rodzin, oddania jej swojego życia, wskazując, że poprzez wstawiennictwo Maryi łatwo i szybko dotrzeć do Jezusa i zmienić swoje życie na lepsze. Po rozważaniu została odmówiona cząstka różańca, do której odmawiania włączali się wierni naszej parafii, dzieci i dorośli. Ks. Proboszcz podziękował wszystkim za obecność i modlitwę, po czym wraz z ks. Jackiem udzielił uroczystego błogosławieństwa. Zwieńczeniem wieczornej modlitwy było utworzenie wielkiego wspólnotowego kręgu, odśpiewanie pieśni „Zapada zmrok” i wzajemne podziękowanie sobie za wspólną modlitwę brawami.