REKOLEKCJE ADWENTOWE 2018

      Możliwość komentowania REKOLEKCJE ADWENTOWE 2018 została wyłączona

Ks. Bp Aleksander Jaszewski urodził się 6 sierpnia 1974 r. w Smorgoniach na terenie obecnej diecezji grodzieńskiej. W 1994 r. wstąpił do seminarium salezjańskiego w Czerwińsku nad Wisłą, a następnie studiował w seminarium salezjańskim w Łodzi oraz na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie, gdzie uzyskał kościelny licencjat z teologii dogmatycznej.

W 1998 r. złożył śluby wieczyste w Towarzystwie Salezjańskim, a w 2000 r. otrzymał święcenia kapłańskie. Najpierw pracował duszpastersko na terenie Białorusi.  W latach 2001-2002 był dyrektorem nowicjatu salezjańskiego w Oktiabrsku na terenie Federacji Rosyjskiej, po czym powrócił na Białoruś pracując w duszpasterstwie parafialnym.

W dniu 27 czerwca 2015r.  w katedrze w Mińsku miały miejsce święcenia biskupie ks. Aleksandra Jaszewskiego, salezjanina. W imieniu Ojca Świętego uroczystościom przewodniczył nuncjusz apostolski na Białorusi, abp Claudio Gugerotti, któremu towarzyszyli: metropolita archiediecezji mińsko-mohylewskiej, bp Tadeusz Kondrusiewicz, oraz ordynariusz diecezji grodzieńskiej, bp Aleksander Kaszkiewicz.

Serdecznie zapraszamy do przeżywania rekolekcji i prosimy o modlitwę.