XXVIII Niedziela Zwykła – 11.10.2020r.

      Możliwość komentowania XXVIII Niedziela Zwykła – 11.10.2020r. została wyłączona
  1. Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii  jest odprawiane w   dni powszednie po mszy św. wieczornej, w niedziele po sumie. Zachęcamy do odmawiania różańca św. w swoich miejscowościach , w rodzinach lub prywatnie .Prośmy Boga przez Maryję o ustanie pandemii,  pokój na świecie, spokój w naszej Ojczyźnie, wiarę i miłość w  rodzinach i w osobistych intencjach.
  2. Dziś są zbierane ofiary do puszek na „żywy pomnik św. Jana Pawła II’ pomoc biednej  studiującej młodzieży. a w przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na misje.
  3. W sobotę  o godz. 9.00 w kościele będzie odprawiona msza św. w intencji parafian Wojszek, w wigilię święta ich patrona, św. Łukasza Ewangelisty.
  4. Parafianom z Trzciannego dziękujemy za posprzątanie w kościele , na sobotę prosimy kolejną grupę.
  5. Nabożeństwa z pogrzebu

+ Ryszard Kostecki, Trzcianne,          pt, sb

+ Artur Cieciorko,    Zubole,              pn,czw

+ Filomena Milewska, B-stok,           pn

+ Marianna Rafałko,        Mejły,        śr, czw

+ Henryk Olkowski, Zucielec,           pt

+ Regina Bartnikiewicz,    B-stok,     wt

+ Eugeniusz Rafałko, Niewiarowo,    sb

+ Władysława Apoń, N-wo                wt

+ Czesław Osiecki, ST, Bajki,            śr

Prasa katolicka polecamy  w Drogach Miłosierdzia art.” Nośmy i odmawiajmy różaniec” i  „o komunii św. na rękę” z wyjaśnieniem historycznym i teologicznym.

 

Cmentarze,to są miejsca zadumy i szczególnej obecności naszych bliskich zmarłych . Zwracamy się z serdeczną prośbą o segregację odpadów na naszym cmentarzu . Wszelkie rośliny, trawy, czy żywe kwiaty bez ozdób możemy wkładać do worków i składać obok pojemnika. Nie wyrzucamy do pojemnika worków zapełnionych trawą, mchem lub liśćmi. Są to odpady rozkładalne, które zawyżają koszty wywozu śmieci, które w tym roku mocno zdrożały. Znicze szklane tłuczemy – folie, plastik, czy tworzywa sztuczne(np. wieńce) wyrzucamy do pojemnika ugniatając – dbajmy o to wszyscy Wszelkie niepokojące zachowania związane z cmentarzem prosimy zgłaszać księżom.