XXX Niedziela Zwykła – 25.10.2020r.

      Możliwość komentowania XXX Niedziela Zwykła – 25.10.2020r. została wyłączona
  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy ur. Wszystkich św. Porządek mszy św jak w niedziele: 7.00, 9.30, 11.00 Bajki i 12.30, w sobotę – w wigilie święta o godz.17.00.  W  tym roku nie będzie procesji na cmentarzu.

Poświęcenie nagrobków w poniedziałek, 2 listopada  po mszy św. o godz. 9.30.

2. W poniedziałek /za tydzień/ – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 9.30  i 17.00.  Ofiary na tacę będą zbierane na msze św. składkowe za naszych bliskich zmarłych.

3.  Dziękujemy wszystkim, którzy w czwartek, w dniu wspomn. św. Jana Pawła II w naszym kościele modlili się o ustanie pandemii, za chorych, o opiekę Bożą  każdemu z nas.

4. Przypominki  przyjmujemy   po każdej mszy św. w dni powszednie w zakrystii, w niedziele przy bocznym  wyjściu kościoła i w kancelarii. Zachęcamy do pisania swoich zmarłych na kartce w domu.

św. Ambroży napisał”

o tych, których kochaliśmy za życia ,  nie zapominajmy po śmierci”

„W tym roku, ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19 odpusty zupełne za zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad, dostosowując warunki do sytuacji pozwalającej zapewnić bezpieczeństwo wiernym” – to zdanie znajduje się w wydanym z okazji listopadowych świąt dekrecie Penitencjarii Apostolskiej. Odpust zupełny dla osób odwiedzających cmentarz oraz modlących się za zmarłych jedynie w myślach, przypadający na dni pomiędzy 1 a 8 listopada zostaje przedłużony aż do końca listopada. Te dni, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być również od siebie oddzielone.

5. Parafianom z Trzciannego dziękujemy za posprzątanie w kościele , na sobotę prosimy kolejną grupę.

6. Nabożeństwa z pogrzebów:

+ Artur Cieciorko,    Zubole,             czw, pt

+ Filomena Milewska, B-stok,           pn

+ Henryk Olkowski, Zucielec,           pn, wt, sb

+ Eugeniusz Rafałko, Niewiarowo,  śr, czw,pt

+ Władysława Apoń, N-wo                wt

Dziękujemy za  segregację odpadów na naszym cmentarzu a pracownikom Gminy za pomoc w utrzymaniu porządku. Bóg zapłać.

   Dbajmy i szanujmy to miejsce