XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.10.2022 r.

Możliwość komentowania XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.10.2022 r. została wyłączona
  1. Ostatnia niedziela października jest obchodzona w kościołach konsekrowanych jako Rocznica Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy dziś, że mamy świątynię i pamiętamy o tych, którzy ją budowali.
  1. Jutro, 31 października ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie
  1. We wtorek 1 listopada – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich Świętych i Błogosławionych. W naszym kościele Msze św. będą o godz. 7.00, 9.30, 12.30. Po Mszy św. o godzinie 12.30 wyruszy z kościoła procesja żałobna na nasz cmentarz grzebalny, gdzie będziemy modlić się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech to będzie wyraz naszej pamięci i szacunku dla nich.
  1. We środę – 2 listopada przypada WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. Msze św. tego dnia o godz. 7.00, 9.30, 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 procesja żałobna wokół kościoła.
  1. 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa
  1. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą:
  • nawiedzenie cmentarza lub kościoła oraz modlitwa za zmarłych
  • brak przywiązania do grzechu
  • stan Łaski uświęcającej i przyjęcie komunii św.
  • modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Św.
  1. W tym tygodniu:
  • I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do modlitwy i sakramentu pokuty.
  1. W niedziele za tydzień przypada I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła
  1. Przez cały listopad, w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30 i 12.30 będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach
  1. Taca z 1 listopada jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Białymstoku. Będzie u nas alumn z V roku.
  1. Serdecznie dziękuję za ofiary, które w tym tygodniu wpłynęły na nasze parafialne remonty.
  • Stare Bjaki – 3500 zł
  • Anonimowy ofiarodawca z Zubola – 1000 zł

BÓG ZAPŁAĆ!

1. Sprzątanie kościoła – Nowa Wieś. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie naszej świątyni.
  1. Jubilatom i solenizantom składamy najlepsze życzenia, wzrastania w wierze i doświadczania bliskości Boga.
  1. Polecajmy zmarłych: + Genowefę Zarzecką z Mejłów i Krystynę Sadowską z Szorców, które w tym tygodniu odeszły do wieczność. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…