XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.11.2022 r.

      Możliwość komentowania XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.11.2022 r. została wyłączona
 1. Dziś XXXII niedziela zwykła w roku kościelnym. Prośmy Pana, aby oddalił od nas wszelkie przeciwności, byśmy mogli swobodnie Mu służyć.
 1. W liturgii kościoła w tym tygodniu:
 • 9.11 (środa) – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej 
 • 10.11 (czwartek) – wsp. św. Leona Wielkiego, Papieża 
 • 11.11 (piątek) – wsp. św. Marcina z Tours, Biskupa 
 • 12.11 (sobota) – wsp. św. Jozefata, Biskupa i Męczennika
 1. W piątek 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o Jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

Ks. Arcybiskup, Metropolita, Józef Guzdek, na dzień 11 listopada udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Archidiecezji i przebywającym na jej terenie. Korzystający z dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie dowolnej modlitwy w intencji pokoju na świecie lub jałmużny na rzecz ubogich.

O godz. 17.00 na Mszy św. będziemy modlić się za Ojczyznę, zapraszamy.

 1. Wypominki za zmarłych będą odprawiane w niedziele:
 • przed Mszą św. o godz. 9.30 czyli o godz. 9.00
 • Po Mszy św. o godz. 12.30
 1. W najbliższą niedziele, 13 listopada, przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (puszka na pomoc chrześcijanom w potrzebie)
 1. W przyszłą niedziele – po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie młodzieży naszej parafii, która przygotowuje się do bierzmowania 
 1. Sprzątanie kościoła – Nowa Wieś – dziękujemy za wczorajszą pracę w naszej świątyni.
 1. Ogłoszenie Pana Wójta Marka Szydłowskiego: W środę 9 listopada o godz. 9.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w  intencji Naszej Ojczyzny z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po Mszy św. odśpiewanie Hymnu Państwowego i złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy.  
 1. Dziękujemy naszym władzom cywilnym za troskę o czystość i porządek na naszym cmentarzu grzebalnym i w jego pobliżu. Goście, którzy byli u nas na 1 listopada – byli pod wrażeniem i pełni uznania za ład i porządek. BÓG ZAPŁAĆ
 1. W tym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: 
 • Krzysztof Radomski z Pisanek 
 • Danuta Markowską z Trzciannego 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie 

 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże Słowo oraz odwagi w codziennych obowiązkach względem Boga i bliźniego