VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2023

      Możliwość komentowania VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2023 została wyłączona
  1. Dziś rozpoczynamy w kościele w Polsce Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek na dłuższy okres dla ratowania ludzi zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej 
  2. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu 22 lutego przypada ŚRODA POPIELCOWA. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze św. tego dnia o godz. 7.00; 9.30; 18.00. O godz. 11.00 w kaplicy w Starych Bajkach. Zewnętrznym znakiem wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post ma nas przygotować na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. 
  3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz spożyciu jednego posiłku w ciągu dnia (do syta). Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych wiernych obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Od środy popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu będą trwać kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty. 
  5. Od Środy Popielcowej wieczorne Msze św. będą odprawiane o godz. 18.00.
  6. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Wielkiego Postu: 

GORZKIE ŻALE – w środy po wieczornej Mszy św., a w niedziele po Mszy św. o godz 12.30 

DROGA KRZYŻOWA – w piątki o godz.17.30 (czyli przed wieczorną Mszą św.) 

  1. W piątki od środy Popielcowej rozpoczniemy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, do nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Kościół pozostanie otwarty przez cały dzień. Na stoliku pod chórem leży kartka z godzinami adoracji, można tam się wpisać. Dobrze by było, żeby przez cały piątek, ktoś przebywał na adoracji. Modlitwę ofiarujemy w intencji naszych rodzin; dzieci, młodzieży, starszych, chorych, samotnych, w intencji naszej parafii i o pokój na świecie.
  2. Na stoliku pod chórem jest jeszcze puszka, do której można złożyć ofiarę poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.
  3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.