I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.02.2023

      Możliwość komentowania I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.02.2023 została wyłączona
 1. Dziś przeżywamy I niedziele Wielkiego Postu. Starajmy się, aby owoce duchowe jakie w tym czasie otrzymamy promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujemy za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Boga oraz za pokój na świecie. 
 2. Włączamy się w modlitwę wspólnotową poprzez udział w nabożeństwach wielkopostnych: 
 • GORZKIE ŻALE – odprawiamy we środy po wieczornej Mszy św. a w niedziele po Mszy św. o godz. 12.30 
 • DROGA KRZYŻOWA – w piątki o godz. 17.30, w tym tygodniu zaproszenie na drogę krzyżową kierujemy szczególnie do mieszkańców Milewa, Pisanek, Boguszek, Maś i Mejłów. 
 1. Dzisiejsza taca na Seminarium Duchowe w Białymstoku, a puszka na pomoc mieszkańcom Ukrainy. 
 2. W tym tygodniu mamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy za ubiegły piątek, a było nas wielu przez cały dzień. Niech tak będzie i w tym tygodniu. 
 3. W następną niedziele – 5 marca taca na potrzeby Archidiecezji, a puszka na misje AD GENTES. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. 
 4. W przyszłą niedziele 10  rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Św. 
 5. W liturgii kościoła w tym tygodniu: 
 • 4.03 (sobota) – uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona naszej Białostockiej Prowincji Kościelnej. W sobotę mieszkańcy Trzciannego czczą swego Patrona św. Kazimierza. Msza św. w ich intencji o godz. 9.00 
 • W dniu 4 marca swoje imieniny obchodzi ks. Kazimierz Skorulski, nasz były proboszcz. Niech dobry Bóg darzy go swoimi łaskami i ma go w swojej opiece. 
 1. Przyszła niedziela jest I niedzielą miesiąca, stad po Mszy św. o godz. 9.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. 
 2. Sprzątanie kościoła Trzcianne – ul. 11 Listopada, dziękujemy za wczorajsze sprzątnie, następna kolejka za 2 tyg., ta sama ulica. 
 3. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wszelkiej łaski Bożej na każdy dzień życia.