UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 04.06.2023

      Możliwość komentowania UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 04.06.2023 została wyłączona
  1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Dziś kończy się okres wielkanocnej komunii św.
  2. W czwartek – 08 czerwca będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. tego dnia bedą o godz 7.00, 9.30 oraz bezpośrednio po procesji. Po Mszy św. o 9.30 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy w tradycyjnych miejscach. I ołtarzyk przygotowują mieszkańcy Krynicy, II – mieszkańcy Mroczek, III – mieszkańcy Boguszek, IV – mieszkańcy Starych Bajek.
  3. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech to będzie nasz wyraz miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, sztandarów, dziewczynki do sypania kwiatków, ministrantów do dzwonków i trybularza. Prosimy strażaków i harcerzy do zapewnienia bezpiecznego przemarszu procesji.
  4. Boże Ciało obchodzimy przez oktawę czyli 8 dni. Zapraszamy w tygodniu na Msze św. wieczorne, po których będziemy śpiewać Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i wyruszymy z procesją eucharystyczną wokół kościoła.
  5. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu; w poniedziałek 05.06 – wspomnienie św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika.
  6. W piątek, 09 czerwca, Ks. Abp Józef Guzdek udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.