XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.06.2023

      Możliwość komentowania XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.06.2023 została wyłączona
  1. Trwa czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych.
  2. U progu wakacji pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik, Pismo Św. Nie zapominajmy o niedzielnej Eucharystii.
  3. W naszej Parafii w tym tygodniu odbędzie się Czterdziestogodzinne Nabożeństwo wg następującego porządku: wtorek i środa Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 12.00 i 18.00. Po Mszy św. o 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej. W czwartek III dzień Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa i doroczny odpust ku uczci Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 12.00. Po Mszy św. o 12.00 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła i hymn Te Deum na zakończenie Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa.
  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: 28.06 – wspomnienie św. Ireneusza, Bpa i Męczennika, 29.06. – Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła.
  5. Przyszła niedziela jest I niedzielą miesiąca, po Mszy św. o 9.30 adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  6. Taca z przyszyłej niedzieli na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.
  7. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.
  8. Sprzątanie kościoła zakończyli mieszkańcy ul. 3 Maja, serdecznie im dziękujemy. Za tydzień mieszkańcy ul. Szkolnej, po nich 2 kolejki ul. Ogrodowa.
  9. W lipcu i w sierpniu – w czasie wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Wyjątkowo w I tygodniu lipca będzie jeszcze Msza św. wieczorna. Będzie też Msza św. wieczorna w I czwartek, I piątek miesiąca i w sobotę.
  10. W przyszłą niedzielę, po Mszach św. przed kościołem harcerze  będą zbierali do puszek pieniądze poszkodowanym w pożarze. 24 maja 2023 r. rodzina Pana  Jana Tołczyka z Wilamówki straciła prawie cały dorobek życia w pożarze. W jednej chwili zostali bez źródła utrzymania. Zwracamy się z ogromną prośbą aby pomóc poszkodowanej rodzinie. Pomóżmy rodzinie podnieść się po tragedii, każda złotówka ma ogromne znaczenie. Za każdą pomoc państwo Tołczyk składają serdeczne Bóg zapłać.