V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2024

Możliwość komentowania V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2024 została wyłączona

1. Od piątej niedzieli Wielkiego Postu skupiamy się na rozważaniu Męki Pańskiej. Post nabiera charakteru pasyjnego.

• Gorzkie Żale – w środy po wieczornej Mszy św. oraz w niedziele po Mszy św. o 12.30
  • Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30. W tym tygodniu zapraszamy szczególnie mieszkańców Nowej Wsi i Krynicy

2. Przyszła niedziela, 24 marca, będzie Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm z procesją wokół kościoła na Mszy o 9.30. Rozpoczęcie przy dzwonnicy. Po Mszy św. o 12.30 odbędzie się Droga Krzyżowa w terenie tradycyjną trasą. Prosimy strażaków i harcerzy o czuwanie nad bezpiecznym przemarszem.
Przyszła niedziela jest Narodowym dniem pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

3. We wtorek – 19 marca przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to dzień imienin J. E. Ks. Abpa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego, pamiętajmy w naszych modlitwach o Dostojnym Solenizancie. 18 marca przypada dzień imienin J. E. Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, Seniora. O nim również pamiętajmy w modlitwie.

4. Osoby starsze i chore będziemy odwiedzać z komunią św. w czwartek od godz. 9.00. Można zgłaszać chorych w kancelarii parafialnej bądź telefonicznie.

5. Dziękujemy za ofiary składane na dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

6. Sprzątanie kościoła zakończyli mieszkańcy Mejlów. Dziękujemy im za ich pracę w kościele. W następną sobotę rozpoczną mieszkańcy Maś.

7. Dziękujemy Wam wszystkim za udział w Rekolekcjach Wielkopostnych, trwajcie w łasce uświęcającej.