VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05.05.2024

Możliwość komentowania VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05.05.2024 została wyłączona

1. Dziś w szóstą niedzielę wielkanocną gromadzimy się przy ołtarzu, aby misterium paschalne przemieniało nasze życie.

2. W poniedziałek rozpoczniemy dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w ojczyźnie i na świecie nie zabrakło chleba.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• 06.05 (pon.) – Święto Św. Ap. Filipa i Jakuba
  • 08.05 (śr.) – Uroczystość Św. Stanisława Bpa i Męczennika, głównego Patrona Polski

4. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

5. W następną niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. W sobotę, 11 maja, o godz. 10.00 w kaplicy w Starych Bajkach zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia ku czci św. Stanisława Bpa i Męczennika, patrona kaplicy i gromadzących się tam na modlitwie.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i placu przy kościele rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Za tydzień sprzątają mieszkańcy Milewa.